Карта руху суден

Пошук за номером MMSI чи IMO

Підказка

Швидкий пошук суден за прямим посиланням

Якщо ви часто моніторите якесь певне судно (наприклад, ваш чоловік, син або брат в рейсі), крім звичайного пошуку судна за назвою, вам може бути зручно користуватися прямим посиланням на місцезнаходження судна. Просто дізнайтеся MMSI номер судна, і переходьте на наш сайт за посиланням в форматі: https://www.ships.com.ua/uk/?mmsi=НОМЕР, де НОМЕР - це 9 цифр MMSI номера судна.

Наприклад, для згаданого далі судна Maersk Varna з MMSI номером 564822000, посилання буде виглядати так:
https://www.ships.com.ua/uk/?mmsi=564822000 (клацніть)

Робота в морі

Не чекайте, поки з'являться нові вакансії. Починайте активний пошук вже сьогодні!

Як мені знайти судно в реальному часі?

Щоб знайти судно на карті необхідно ввести його назву (або його частину) англійською мовою як показано на відео і малюнках нижче.

Клацніть по іконці із позначкою збільшувального скла, щоб з'явилася форма введення. Потім починайте вводити назву судна в верхнє поле, де написано «Vessel, Port».

на фото - Як активувати пошук судна Як активувати пошук судна

Якщо судно знаходиться в межах досяжності станції AIS, його назва з'явиться в випадаючому списку і буде виділено темним кольором. Натиснувши на зображення в списку, ви побачите судно на карті AIS.

на фото - Судно в межах зони покриття AIS Приклад. Судно Citrus Express в межах зони покриття AIS

Якщо ж судно знайдено, але на даний момент знаходиться поза зоною досяжності AIS, його назва буде сірого кольору. Спробуйте повторити пошук пізніше.

на фото - Судно поза зоною покриття AIS Приклад. Судно Maersk Varna поза зоною покриття AIS

Як видно з прикладу нижче, назву судна вводити повністю необов'язково.

на фото - Показані назви судів в межах зони покриття AIS Приклад. Знайдено судно, в яких присутнє слово «Maersk».

Все ще залишилися питання про те як знайти судно на ships.com.ua? Це коротке відео «відповість» на них.

Приклад. На відео показано, як знайти позицію судна Citrus Express на карті.

Звідки беруться позиції суден? Яка зона покриття карти?

Система заснована на технології AIS. Приймальні станції AIS повністю покривають діапазон в 40 морських миль (близько 75 км) і періодично отримують інформацію від деяких більш віддалених судів. Максимальну зону покриття визначити складно, але можна уявити собі на такому прикладі: судно з передавачем AIS, підключеним до зовнішньої антени, яка розташована на висоті 15-ти метрів над рівнем моря, зможе обмінюватися сигналом з береговою станцією AIS на видаленні 15-20 морських миль (приблизно 28-38 км). Чим вище знаходяться станції AIS, як суднова, так і берегова, тим далі буде розповсюджуватися радіосигнал. Якість прийому залежить також від типу антени, перешкод (гори, будівлі) та поточних погодних умов. У деяких випадках, на карті видно суду на відстані 200 морських миль (370 км), якщо антена з приймачем AIS розташована досить високо (наприклад, на горі від 500м).

Як часто оновлюються дані?

У загальному випадку, дані на карті оновлюються в реальному часі! Однак, позиції деяких суден можуть оновлюватися із затримкою, наприклад, коли судно вийшло за межі прийому сигналу. Також, деякі позиції можуть відображатися з затримкою до однієї години, що не є великою похибкою, якщо судно в океані (враховуючи невеликі швидкості суден і величезні відстані).

Чи можу я відстежити корабель або парохід?

У загальному випадку, можете, але все-таки необхідно уточнити про пошук яких саме кораблів йде мова? В українській мові слова корабель та судно є дещо різними поняттями. Якщо не вдаватися в термінологію, корабель - це військове судно. Однак, в розмовній мові, найчастіше, кораблями називають судно ті, хто до моря ніякого відношення не мають. Якщо це ваш випадок, тоді можна сміливо приступати до пошуку корабля на карті AIS. В іншому випадку (якщо ви дійсно шукаєте військове судно) з цим можуть бути проблеми - військові судна дуже часто (якщо не завжди) вимикають передавачі ais, як раз для того, щоб їх не можна було відстежити. Цілком логічно, враховуючи їх рід діяльності.

Чо стосується пошуку парохіду, парохід (або пароплав) - це судно з паровим двигуном. Дуже часто самі моряки називають судно "парохід", незважаючи на те, що на судах вже давно не використовуються парові установки. Вважайте це скоріше професійним "сленгом". А значить ви можете відстежувати пароплави як за назвою, так і за MMSI.